יום ראשון, דצמבר 08, 2013

נצרת: איך זה שכוכב אחד מעז? סיפור על אכסניה אחת קטנה

נצרת, על שמונים אלף תושביה, היא העיר הערבית הגדולה בישראל. מהווה ללא ספק את אחת מערי המורשת החשובות והמעניינות בארץ! יש בה חפירות ארכיאולוגיות מרתקות המלמדות על ההיסטוריה העתיקה ורבת המאורעות והיא גם משמשת מוקד דתי חשוב לצליינות הנוצרית אז איך זה שעד עכשיו הישראלים ובראשם משרד התיירות, התעלמו ממנה?
חלון למציאות אחרת

שוק נצרת: 
השוק (בחלק העליון של רחוב קאזה-נובה המתפצל מרחוב פאולוס השישי שבמרכז העיר)
פתוח משעה 08:30 ועד חשיכה בימים שני, שלישי, חמישי ושישי. ברביעי ושבת הוא נסגר מוקדם יותר.
ביום ראשון סגור!
מה יש בו בשוק הזה? או נכון יותר לשאול מה אין בו. הכל - ובגדול.
ביקור בשוק מזמן מפגש מרתק עם בעלי מלאכה קטנים, 
כמו מתקן פרימוסים או סנדלר הרכונים על משטח העבודה שלהם כאילו הזמן עצר מלכת, לצדן של נשים מהכפרים בסביבה המציעות תוצרת חקלאית בלאדי. מסביב יש בתי קפה קטנים, חנויות תבלינים שבהן טוחנים קפה ריחני ומאפיות שהריח העולה מהן מסוגל למוטט כל שומר דיאטה. לכל אלה מצטרפים תיירים וצליינים רבים המגיעים לעיר הקדושה לנצרות ומוסיפים לשוק אווירה ססגונית בינלאומית.

 מידע על השוק ועל נצרת בכלל אפשר לקבל במודיעין של משרד התיירות המקומי -
 טל' 5705556 - 04, 6573003 - 04

"פאוזי עאזר אין", אכסניה שהוקמה על ידי היזם מעוז ינון בשנת 2005, שוכנת בעיר העתיקה של נצרת בביתה ההיסטורי של משפחת עזר, בית ערבי קלאסי שנבנה במהלך המאה ה-18.
שימו לב, האכסניה מופיעה במדריך לונלי פלנט (Lonely Planet) בתור "אחת מנקודות השיא של שהייה ולינה בגליל"! רוצים לדעת איך אכסניה אחת קטנה העזה?
תקראו את המאמר הזה. (מתוך: מגאפון - עיתון ישראלי עצמאי)

מפגשים עם אנשים מיוחדים

ויש גם את אבו אשראף ו''הקטאייף''


קפה פאהום
יש בלב השוק, חנות לממכר קפה - והיא כמעט ונסתרת. שלט צנוע, ישן, שכנראה לעולם לא חודש בו הצבע, נושא כיתוב אשר מסגיר את הריח העז המופץ מתוכה, של ניחוחות קפה קלוי טרי, הנטחן בו במקום...
קיראו את המשך הכתבה מאתר גלובס

אין תגובות: